Коментар спеціаліста
При виконанні робіт по установці дверей в якості фурнітури ми здебільшого використовуємо дверні ручки на планках (на пластинах) та на розетках (розетах), петлі циліндричні та врізні, розсувні системи та врізні торцеві шпінгалети. Циліндричні петлі в основному використовуються для наплавних дверей та є універсальними і не розділяються на праві та ліві. Але вони витримують дещо менше навантаження від врізних петель. Крім того в міжкімнатних та вхідних дверях ми використовуємо чотирьохштирьові регульовані циліндричні петлі, що дає можливість замовнику в майбутньому, при виникненні перекосів у дверному отворі, самому проводити регулювання полотна в двох площинах. На широких дверях від 800 мм та більше приходиться їх встановлювати по три на одне полотно. Звичайно ж, врізні петлі теж бувають універсальними. Та, для зручності подальшої експлуатації, бажано застосовувати їх роз'ємними, які бувають правими та лівими.
Ручки на планках на сьогодні вже не користуються таким попитом як раніше, років 15 назад. Та, завдяки особливій стилізації «під старину», ще досить часто знаходять своє застосування. Виробляються вони в трьох варіантах: з планкою без вирізу, з вирізом під ключ та з фіксатором (санвузлові двері). Недоліком ручок на планках є те, що на сьогодні їх виробництво не уніфіковане, немає єдиного стандарту на виготовлення. При встановленні ручок на планці, крім основних отворів для штифтів фіксатора та ручки, потрібно свердлити в дверях два, або чотири отвори для кріплення самої планки. Перед тим як замінити таку ручку, необхідно ретельно заміряти відстань між віссю обертання ключа і самої ручки, товщину штифта та ширину планки, розміщення отворів для кріплення планки. Тільки після цього можна підбирати ручку на планці, або ж глушити всі старі отвори і висвердлювати нові.
Ручки на розетках зручні тим, що можна заміняти замок (ручку) не залежно від самої ручки (замка). При виборі моделей такого типу, ми не обмежуємось відстанню між віссю замка, чи механізму з досить високим рівнем захисту, та поворотного штифта ручки. Ручки на розетках мають досить різноманітні форми: круглі, прямокутні, квадратні та інші, що дозволяє їх підбирати практично під любий інтер'єр.
На сьогодні найкращим матеріалом для виготовлення фурнітури, а в основному це стосується ручок, є латунь. Раніше досить часто використовувався силумін. Та, завдячуючи тому, що він зарекомендував себе як дуже не надійний та хрумкий матеріал, а ціни на латунь злетіли вгору, для виготовлення фурнітури все частіше використовуються сплави з використанням сталі, цинку та латуні. Такий матеріал показав свою «живучість» і на сьогодні вироби з нього мають найбільший попит.
Врізання фурнітури ми робимо в основному у себе на виробництві. Та, за бажанням замовника, або якщо проводимо монтаж полотен в коробки, які вже встановлені чи не були демонтовані (лишились від попередніх дверей), навіску дверей та врізку всієї фурнітури робимо за місцем знаходження об'єкту.