Сходи двомаршові, комбіновані, з майданчиком для розвороту, виготовлені з цілісного масиву ясена з бетонним каркасом.

На сьогоднішній день існує безліч різних сходів і класифікуються вони за кількома критеріями.
 • За призначенням:
- а) міжповерхові - головні, найпоширеніші, мають невеликий кут нахилу (30° - 40°), так як використовуються частіше за інших; б) спеціальні - не є головними (горищні, пожежні, драбини та мансардні).
 • По функціонуванню:
- а) стаціонарні, б) приставні, в) трансформовані.
 • По кріпленню ступенів:
- а) на косоурах, б) на опорах, в) на тятивах, г) підвісні, д) монолітні.
 • По конструкції:
- а) прямі, б) з поворотом, в) криволінійні (гвинтові, спіральні, ланцюгові, модульні), г) модульні.
 • За матеріалом:
- а) залізобетонні, б) металеві, в) дерев'яні, г) скляні, д) бетонні, є) комбіновані.
Сходи комбіновані.
Комбіновані сходи користуються максимальним попитом. Їх можна розділити на 4 типи: поворотні, гвинтові, складні і маршові. Всі вони представлені на Фото 1, 2, 3, 4 і поєднують в собі кращі властивості різних матеріалів:
 1. Міцність і надійність в процесі експлуатації.
 2. Практичність.
 3. Компактність.
 4. Сучасність.
Фото 1
Поворотні
Фото 2
Гвинтові
Фото 3
Складні
Фото 4
Маршові
Сходи Фото 1 є стильними, не дорогими і зручними сходами з поворотом. Каркас їх виварений з металу, сходи виготовлені з ясена. Вони не мають підсходинок, є простими і не дорогими.

На Фото 2 бачимо гвинтові сходи. Вони мають вертикальну металеву колону, навколо якої розташовані дерев'яні східці, з правого боку - поручень. Гвинтові сходи є самими компактними і використовуються в невеликих приміщеннях.

Складні, найпростіші комбіновані сходи (Фото 3) з дерева і металу використовується в основному для виходу на горище. Сходи та тятива виготовлені з дерева, механізм - з міцної сталі. Все це прикріплено до полотна з МДФ, яке в складеному стані закриває вихід на горище. Це можуть бути люк або горищні двері.

І, нарешті, на Фото 4 представлені комбіновані маршові сходи з підсвічуванням, які все частіше використовуються в приватних будинках і багаторівневих квартирах. Таке підсвічування є безпечним, тому що виконане на сучасних світлодіодах з максимальною напругою 12 вольт. Каркас сходів є бетонним, обшитий деревом з цілісного масиву натурального ясеня.
Маршові комбіновані сходи.
Такі маршові сходи мають в основному три види каркасів:
 • дерев'яний,
 • металевий,
 • бетонний.
Фото 5
Дерев'яний
Фото 6
Металевий
Фото 7
Бетонний
Каркаси маршових сходів.
На Фото 5 представлені сходи з розворотом і поручнями, що мають дерев'яний каркас. Сходи з таким каркасом легкі, екологічно чисті, мають гарний дизайн, особливо різьблені, легко вписуються в навколишній інтер'єр. Поряд з цим вони трудомісткі у виготовленні, дорогі, з часом можуть скрипіти, при певних коливаннях навколишньої температури і вологості не виключаються зміни їх геометричних розмірів.

Сходи дерев'яні з металевим каркасом (Фото 6) з часом не розсихаються, не скриплять, набагато простіші у монтажі і проектуванні, легко монтуються та ремонтуються. З огляду на те, що метал довговічніший за дерево, в них завжди легше замінити щабель або сходину, ніж всю тятиву або косоур в дерев'яних сходах. З огляду на те, що вони легко збираються і трансформуються, ці сходи легко можна вписати в будь-який інтер'єр: від класичного до хай-тек. Однак, метал має низьку тепло і шумоізоляцію і може іржавіти у вологому середовищі.

І, нарешті, комбіновані сходи з бетонним каркасом (Фото 7). Це кращий варіант для будинків з цегли, граніту, піноблоку або бетону.
Сходи комбіновані з бетону та ясена
При дотриманні технології виготовлення, бетон є найкращим матеріалом для таких сходів. Він може використовуватися як всередині приміщення, так і поза ним, тобто на відкритому повітрі. Сходи з бетонним каркасом мають перевагу навіть перед сходами на металевому каркасі, так як на іржавіють, дешевші і простіші в монтажі. Такий каркас для міжповерхових сходів можна легко спорудити буквально за день-два. Крім того, якісний бетон:
 • має великий термін експлуатації,
 • не змінює своїх властивостей під впливом вологи і інших кліматичних факторів,
 • витримує великі навантаження,
 • стійкий, при впливі хімічних речовин.
Однак, сірий, нудний вигляд і не завжди ідеальні форми не підходять під загальний дизайн всередині будь-якого будинку або квартири. Найбільш підходящим для обшивки внутрішніх прольотів є дерево. Серед всіх видів особливо можна виділити ясен:
 • не дорогий,
 • міцний (не поступається дубу),
 • має яскраво виділену текстуру,
 • довговічний.
На замітку! Дерев'яна обшивка через м'якість і хорошу теплоізоляцію зменшує травмонебезпеку, влітку завжди прохолодна, а взимку - тепла.
Перетворення бетонного каркасу в дерев'яні сходи.
Фото 8
Бетонні марші
Фото 9
Верх сходинок
Фото 10
Етап виготовлення
Фото 11
Стовпи і балясини
Як видно на Фото 8, бетонні марші мають непривабливий вигляд, нерівності та шорсткості. Заливається бетон швидко з використанням опалубки. Як показує Фото 9, верх сходинок обох маршів і майданчик для розвороту обшиті вологостійкою фанерою. Товщина - не менше 10мм. В даному випадку допускається фанера з сучками, але площина її повинна бути рівною, без пропелерів. Перед монтажем, бетонна поверхня вирівнюється і після цього до неї кріпиться фанера з використанням якісного поліуретанового клею-піни і дюбелів. Заздалегідь підготовлені і підігнані сходини і підсходини, клеються на фанеру і між собою надміцним клеєм. Він не поступається за властивостями двокомпонентному поліуретановому клею. У такому вигляді Ви бичите цей етап виготовлення на Фото 10. Для щільного приклеювання до фанери, на сходинках стоять підручні предмети. Після цього встановлюються кутові стовпи і балясини (див. Фото 11 і Фото 12).

Кріплення їх нижньої частини до східців або, рідко, до підлоги може проводитися за допомогою шкантів, шпильок і потужних саморізів. Верх кріпиться аналогічним чином до поздовжньої планки, яка монтується в пази перучнів. Використання міцного клею, потужних саморізів і металевих шпильок для фіксації кутових стовпів гарантує їх стійкість і надійність в процесі експлуатації. Балясини, часом, досить закріпити металевими стяжками без клею.
Фото 12
Сходи двомаршові, комбіновані, з майданчиком для розвороту, поручнями і бетонним каркасом, обшитим суцільним масивом натурального ясена.
На Фото 12 видно, що міцність і надійність лівих поручнів забезпечена не тільки потужними кутовими стовпами з натурального ясеня, а й тим, що на кожній сходинці розміщено по дві балясини. З правого боку нижнього маршу розташована бетонна частина комбінованих сходів. Саме тому з лівого боку, для зручності, встановлено поручень у вигляді потужної поздовжньої дошки з суцільного ясеневого масиву.
Оздоблення всіх частин сходів проводилося двокомпонентним поліуретановим шовковистим лаком без тонування. Завдяки цьому на всіх деталях видно красиву текстура ясена.
Важливо! Оздоблення сходів повинно бути виконане так, щоб вони були гармонійним доповненням наявного інтер'єру і не виділялися окремою плямою в приміщенні.
Нижче, на відео, спочатку представлений бетонний каркас комбінованих сходів, що мають нерівності, напливи бетону та інші вади. За допомогою фанери все це вирівнюється. Далі, зверху фанери, наклеюються сходини і інші дерев'яні частини з цілісного масиву натурального ясена. У заключній, четвертій частині відео видно фінальну, заключну частину сходів з закріпленими поручнями і обгороджуванням.
Магічне перетворення бетонних сходів в дерев'яні
Скільки ж коштують такі сходи? За зовнішнім виглядом можна припустити, що недорого. І це правда. Точніше порахувати вартість можна дуже просто, використовуючи наш зручний калькулятор для розрахунку сходів. Вам достатньо проставити свої розміри, матеріал для виготовлення, тятиву, кількість сходин, підступців, балясин, поручнів, стовпів, наявність або відсутність каркасу і фарбування, доставку. Знизу, під цими позиціями, калькулятор миттєво видає поточну підсумкову вартість сходів. Якщо Вас влаштовує ціна, достатньо заповнити останні три графи: ім'я, телефон, свій e-mail і натиснути кнопку «відправити». Після цього ми з Вами зв'яжемося і наші фахівці можуть виїхати для проведення замірів та укладання договору на виготовлення.
© 2022 Двері на замовлення
або зателефонуйте
096 331 88 74