Щоб в подальшому не путатися в термінах, відразу зауважимо, що драбина та сходи дуже схожі між собою як конструктивно, так і за призначенням. Відмінність полягає в тому, що сходи встановлюються приставним способом, не мають в своїй конструкції додаткової опори та не можуть стояти автономно. Драбина ж має додаткову стійку і може використовуватись самостійно. В зв'язку з тим, що різновидів сходів значно більше, ніж драбин, то в подальшому будемо оперувати словом «сходи».
Сходи були ще у первісних людей, які піднімались в гори та спускались з них по сходах, видовбаних в землі чи в камені. Перші дерев'яні сходи з'явились більше семи тисяч років тому. За ці часи було розроблено велике їх різномаїття. Всі вони мають свою класифікацію за призначенням, функціональним особливостям, розташуванням, конструкцією, матеріалом виготовлення, кількістю маршів і т. п.
Не дивлячись на те, що на ринку вже появилось багато гарних матеріалів для виготовлення меблів, дерево завжди було в пошані та й на сьогодні лишається самим бажаним. Це стосується і класичних сходів, тому що такі конструкції будуть найбільш оптимальним рішенням для абсолютно любого інтер'єру. Дякуючи благородному матеріалу, його можна оздобити як завгодно і це завжди буде виглядати красиво та стильно. Поряд з міжкімнатними дверями ми виготовляємо також всі складові частини для дерев'яних сходів. На сьогодні вони є досить оригінальною частиною приміщення, з допомогою якої можна легко створити надзвичайно красивий інтер'єр. Якщо ж Ви виготовили металевий чи бетонний каркас для сходів, наші майстри прийдуть Вам на допомогу і обшиють таку конструкцію натуральним деревом з відповідним оздобленням.
Будь-які сходи складаються з похилих маршів та горизонтальних майданчиків. Сходинки справа та зліва врізаються в тятиву, паралельно якій розташовані перила. До складу перил входять поручні та балясини. Крім того, в верхній частині сходів майже завжди робиться захисне обгороджування (балюстрада), аналогічне перилам. Все це Ви можете бачити на представлених вище фото.
Сходинки. Бувають верхні, нижні та рядові. По конструкції – прямокутні, овальні, трапецієвидні та забіжні (для сходів з поворотом). Довжина їх в основному коливається в межах (80-120) см, ширина – (25-40) см, товщина не менше 4 см. Оптимальною вважається ширина 29 см, відстань між сходинками 22см. Ця відстань визначає ширину підступінчастої дошки.
Марш. Ширина одного сходового маршу в будинках, в зележності від призначення будівлі, в основному коливається в межах (90-135) см, кількість сходинок – не більше 18. Якщо більше, то повинен бути передбачений сходовий майданчик.
Балясини. Вони можуть бути як круглої, так і квадратної форми в розрізі (приблизно 4х4 см). Крайні або кутові балясини (стовпчики) несуть на собі більше навантаження і значно масивніші звичайних (в розрізі приблизно 8х8 см).
Поручень. Він входить в склад перил та балюстради і встановлється зверху балясин, або на стіні, якщо сходи обмежені стінами.
Перила та балюстради. Призначені для безпеки пересування по сходах. Зазвичай сюди входять поручні та стовпчики (балясини великого розміру), простір між якими заповнений балясинами. Висота перил та балюстради коливається в межах (86-110) см.
Вартість виготовлення комплектуючих частин для сходів та їх оздоблення вказана на сторінці
Наші ціни.